צ’ק ליסט לשיפוץ מוצלח

זה התבשל אצלכם כבר זמן מה, וסוף סוף הגעתם להחלטה – משפצים! יש לכם בראש תמונה של ה”אחרי”, ואתם חולמים על איכות החיים החדשה או על הנכס המשודרג שתמכרו או תשכירו, אבל כדי שהשיפוץ יניב את התוצאה הרצויה מוכרחים לתכנן אותו בקפידה, לעבוד מסודר ולהיערך לבלת”מים (ותמיד יש). אחרי שהובלתי מאות תהליכי שיפוץ, ריכזתי את התובנות שלי לצ’ק ליסט מפורט שעושה סדר לפני שיוצאים לדרך ומסייע לעבור את השיפוץ במינימום תקלות. הנה מס’ סעיפים נבחרים:

מה צריכים מול מה רוצים

למה החלטתם לשפץ? חלקו את הצרכים שלכם לפונקציונליים ואסתטיים, ודרגו אותם לפי סדר החשיבות. האם מטרת השיפוץ היא חלוקה או ניצול טובים יותר של החלל, או שהוא נובע בעיקר מסיבות של עיצוב פנים ומרצון לחדש? התשובה לשאלה הזו תסייע לכם להגדיר את סדר העדיפויות, לקבוע את היקף השיפוץ ולהתאים אותו לתקציב. השתדלו להיות כנים עם עצמכם, ולשפץ רק לפי מה שאתם באמת צריכים ורוצים.

 

בניית התקציב

הדגש כאן הוא לבנות את התוכנית לפי התקציב, לא את התקציב לפי התוכנית, וחשוב להשאיר טווח ביטחון לבלת”מים שיצוצו לאורך הדרך. כדי לקבל הערכה מדויקת לעלות השיפוץ הרצוי, בקשו הצעות מחיר מבעלי מקצוע ובררו את עלויות החומרים ומרכיבי השיפוץ. לאחר שתרכזו הכול בטבלה (רצוי באקסל) והמספרים יסתדרו מול העיניים, תוכלו להבין היכן עומדת עלות השיפוץ מול התקציב שלכם ולבצע התאמות.

 

חומרים ומרכיבים

פעם היינו צריכים להקדיש ימים שלמים לשיטוט בין חנויות, אבל היום אפשר לבצע סקר שוק יסודי ומעמיק ברשת ולחסוך המון זמן. כדי שלא תלכו לאיבוד, החליטו מראש על מספר חנויות ועל זמן שאתם מוכנים להקדיש, ובקרו בשתיים-שלוש חנויות נבחרות אחרי שערכתם סקר שוק באינטרנט. כך תישארו ממוקדים ותנצלו את הזמן שלכם בצורה המיטבית.

בעלי מקצוע

בחירת בעלי המקצוע היא מהשלבים החשובים בתהליך, עם השפעה קריטית על התוצאה הסופית. בקשו מחברים ומכרים המלצות על אנשי מקצוע, ובחנו פרויקטים שהם ביצעו כדי להתרשם מרמת העבודה. המשפט “הזול עולה ביוקר” נכון כאן במיוחד, והמחיר הוא לא הגורם היחיד שצריך לקבוע במי תבחרו – יש לבחור בבעל מקצוע עם קבלות, שמעורר בכם אמון וביטחון. סכמו מראש את פרטי העבודה באופן המפורט ביותר: כמויות וסוגי חומרים, לוחות זמנים וצורת התשלום, אני ממליצה על תשלום רב שלבי המבוסס על התקדמות העבודה.

 

 

אז מה דעתכם שניפגש?

אל תסתפקו רק בתמונות יפות וקטלוגים! בואו ונתחיל יחד את המסע שלכם לעיצוב חיוני ואנרגטי של הבית שמאיר את האישיות הייחודית שלכם, מתחבר אליה ומשלים אותה.

השאירו פרטים כאן למטה ואצור קשר בקרוב:

פתחו בוואטסאפ
1
צריכים עזרה?
היי,
איך אני יכולה לעזור?
דילוג לתוכן